Heilig Vormsel                                                                                              

Op vrijdag 11 maart 2022 a.s. vindt om 19.00u in de kerk van Arcen de tweejaarlijkse (gezamenlijke) Vormselviering plaats voor de vormelingen van onze parochies. Door het sacrament van het H. Vormsel kunnen de vormelingen getuigen van het geloof, indachtig de apostelen na de nederdaling van de H. Geest. We vieren het met Pinksteren. Onderstaande tekst van kardinaal Danneels wil ook ons er toe aanzetten. Geloof komt immers door horen (Paulus).

Getuigen

Een boodschap breng je over. Een getuigenis, dat bén je. Het is niet iets van jou: je bent het zelf. Een boodschap kun je brengen, thuisbezorgen en daarna weer rustig verdergaan. Er blijft niets in je kleren hangen. Van een getuigenis wel. Als je getuigt, is het voornaamste niet wat je zegt, maar wel dát je het zegt en dat je één wordt met je woorden. Want getuigenis mikt op geloof, meer dan op weten en begrijpen. Leraren dragen kennis over: ze eisen geen geloof. Ze leggen iets uit tot het duidelijk is. Alleen getuigen vragen geloof. Een getuigenis is anders. Die komt uit het hart en uit je diepste zelf. Die geef je niet af, die blijft bij je, ook lang nadat je hebt gesproken. Want een getuigenis is iets in jou en van jou. Je bezit de getuigenis niet, je bent haar. Wie getuigt, lijdt vaak ook pijn: hij geeft altijd een stuk van zichzelf prijs. Getuigenis is als je kind dat je het leven geeft: het neemt bij zijn geboorte een stuk mee van jezelf. En het blijft je kind dat je moet voeden en verzorgen.

Pastoor C. Müller